444 9 369
irtibat@faturaodemeyeri.com.tr

BDDK Güvencesi

FÖY Fatura Ödeme Yeri BDDK tarafından denetlenen bir Fatura Ödeme Kuruluşudur. BDDK güvencesi altında Fatura Ödeme hizmeti veren kuruluşumuz 6493 sayılı ödeme hizmetleri kanununa tabi olarak çalışır ve banka anlaşmalıdır. Anayasal zeminde hizmet vermemiz doğrultusunda denetlenerek düzenli olarak BDDK yetkilileri tarafından müşteri memnuniyeti ve süreklilik konusunda kontrol altındadır.

Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği veren ödeme kuruluşları BDDK tarafından denetlenmiyorsa faaliyet lisansı başvuru belgesi veya lisans belgesi yok ise asla 6493 sayılı ödeme hizmetleri kanununa uygun olarak Fatura Ödeme Hizmeti vermiyordur. 2013 yılında yürürlüğe giren kanunla başlayan Fatura Ödeme Merkezleri süreci kapsamında, fatura ödeme şirketleri tarafından tüm kanun maddelerinin 2014 yılının Haziran ayına kadar yerine getirilmesi gerekiyordu. Ayrıca tüm kıstaslar yerine getirildikten sonra yasal olarak hizmet verilmesini sağlamak amacıyla bağımsız denetim kuruluşu tarafından oluşturulan olumlu görüş raporu verilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda hizmet verilen bölgelerde de bayilerimizin yasal ve yetkili fatura ödeme merkezi olarak tanınmasını sağlamak için yerel yönetimlere tarafından tarafımızdan resmi yazı gönderilmektedir.

Tabiki BDDK tarafından denetlenen kuruluşların tek güvencesi yasal olması değildir. BDDK‘nın Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği veren Fatura Ödeme Kuruluşlarına geniş kapsamlı olarak, müşteri memnuniyeti, bayi memnuniyeti, hizmet bütünlüğü, hizmet sürekliliği, iletişim sorunlarının düzenlenmesi, hizmet kalitesinin arttırılması gibi birçok kategoride üst düzey tedbir ve yaptırımlar ile siz değerli bayilerimizin ve Fatura Ödemesi yapacak olan müşterilerimizin sorunsuz bir ticari sonuç elde etmesi için Avrupa standartlarında yaptırımlarla Fatura Ödeme Kuruluşlarını ceza-i bedeller ile karşılaşmaması için uyarıyor ve denetliyor.

BDDK tarafından denetlenmeyen bir Fatura Ödeme Merkezi olmaz. Bu kaçak Fatura Ödeme Merkezi olarak çalışıldığı anlamına gelmektedir. İhbar edilmesi önemlidir ve olası bir dolandırıcılık ya da mağduriyeti önlemiş olursunuz. Artık eskisi gibi kendi hesabımdan faturaları ödüyorum diyen bir işletme de olamaz çünkü anayasal zeminde devletin denetmen ve uygulama organlarının tamamı resmi gazete ile yayınlanan son tebliğ çerçevesinde uyarı süresi biten bir yasayı uyguluyor.

Sonuç olarak, Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği veren kuruluşların tamamının Yasal Fatura Ödeme Merkezi Bayiliği vermesi gerekmektedir. Aksi bir durum söz konusu olamaz. Ceza-i ücretlere ve hapis cezalarına çarptırılmamak adına doğru seçimler yapılması gerekir. Müşteri memnuniyeti için de, Fatura Ödeme Merkezi hizmeti veren firmalar için de, bu sektöre yeni girecek olan işletmeciler için de rahatlatıcı olan bir yasa uygulanmaya başlatılarak Fatura Ödeme Merkezi sektörüne baharı getirmiştir.

BDDK Fatura Ödeme Merkezi | BDDK Fatura Ödeme Noktası | BDDK Fatura Ödeme Yeri